Osiągnięcia
Opis: C:\grafika\kreska.gif

 

Sukcesy i osiągnięcia  uczniów Szkoły z Charakterem

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Sukcesy naszych uczniów w międzyszkolnym konkursie matematycznym "Rusz Głową".

Szczególne gratulacje należą się;

Mai Popiół - za zajęcie I miejsca, Przemkowi Noconiowi - za zajęcie II miejsca, Danielowi Klarenbachowi - za zajęcie II miejsca, Tosi Kiełkowskiej - za zajęcie I miejsca. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

              

(kliknij aby powiększyć)

 


 

Podziękowania, które otrzymaliśmy z gliwickiego ośrodka opiekuńczo-wychowawczego za okazaną pomoc przez naszych uczniów.

Uczennice klasy I Gimnazjum organizowały zbiórkę rzeczy dla dzieci z "Domu Małego Dziecka" w Gliwicach przy ulicy Jagiellońskiej.

        

     

 

 

 

 

Sukces Maćka Jachymskiego z klasy V SP - zajął III miejsce w regatach na zakończenie sezonu na Rybniku w klasie optimist.


 

Wręczenie nagród laureatom Kangura Matematycznego 2012 oraz Szkolnego Konkursu Matematycznego dla gimnazjum, wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy wygranej!

Lista laureatów;

Kangur Matematyczny 2012r;

Seweryn Górecki

Szymon Zadeberny

Tymoteusz Zadeberny

Michał Pałucki

Zuzia Górnicka

Magda Kotowska

Łukasz Matula

Przemek Nocoń

Tosia Kiełkowska

Maja Popiół

 

Szkolny Konkurs Matematyczny dla gimnazjum;

 

Maja Popiół

Piotr Chorościn

Przemek Nocoń

Tosia Kiełkowska

 

 

 

 

 

Oto laureaci zeszłorocznego konkursu językowego Fox, serdecznie gratulujemy wygranej!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyniki zawodów drużynowych w wyścigach rzędów :

I miejsce -  drużyna B, 12pt.

II miejsce - drużyna A, 11pt.

III miejsce - drużyna D, 10pt.

IV miejsce - drużyna C, 5pt.

Klasa I SP - dziewczyny :

1 miejsce - Neli Oriard

2 miejsce - Milena Kaszowska

3 miejsce - Zosia Jachymska

Klasa I SP - chłopcy

1 miejsce - Marcel Próchniewicz

2 miejsce - Mikołaj Hawranek

3 miejsce - Michał Kuhnert

Klasa II SP - dziewczyny

1 miejsce  - Aga Szopa

2 miejsce - Marysia Kraszkiewicz

3 miejsce - Hania Kapela i Oliwka Kopczyńska

Klasa II SP - chłopcy

1 miejsce  - Kuba Twardzik

2 miejsce - Krzyś Bobrowski i Piotr Heryszek

3 miejsce - Aleks Kin

nagroda specjalna - Michał Wojtyna

Klasa III SP - dziewczyny

1 miejsce  - Gosia Dobrzyńska

2 miejsce - Zosia Kurdasińska

3 miejsce - Ola Matusiak

Klasa III SP - chłopcy

1 miejsce  - Kuba Mika

2 miejsce - Łukasz Matula

3 miejsce - Tytus Tarczyński

Klasa IV SP - dziewczyny

1 miejsce  - Natalia Sokoła

2 miejsce - Julia Puc

3 miejsce - Dominika Tulibacka

Klasa IV SP - chłopcy

1 miejsce  - Jeremi Sitek

2 miejsce - Piotrek Domanowski

3 miejsce - Michał Listek

Klasa V SP - dziewczyny

1 miejsce  - Natalia Szylwańska

2 miejsce - Zuzia Górnicka

Klasa V SP - chłopcy

1 miejsce  - Maciek Jachymski

2 miejsce - Andrzej Kominek

3 miejsce - Dominik Tatarynowicz

Klasa VI SP - dziewczyny

1 miejsce  - Basia Listek i Malwina Kocot

2 miejsce - Zosia Biegun

3 miejsce - Nel Sitek

Klasa VI SP - chłopcy

1 miejsce  - Oliwier Kordas

2 miejsce - Michał Przywuski

3 miejsce - Kuba Górnicz

Klasa I Gim - dziewczyny

1 miejsce  - Wiktoria Sokołowska

2 miejsce - Ania Kulczycka

3 miejsce - Julia Kyrcz

Klasa II Gim i III Gim - dziewczyny

1 miejsce  - Paula Paszko

2 miejsce - Ola Ziobro

3 miejsce - Agnieszka Kluczny

Klasa II Gim i III Gim - chłopcy

1 miejsce  - Antek Czarnecki

2 miejsce - Czarek Pabian

3 miejsce - Dawid Jakubik

LO - chłopcy

1 miejsce  - Piotr Chorościn

2 miejsce - Michał Woźniak

3 miejsce - Piotrek Gabzdyl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oto Wyniki Egzaminu Gimnazjalnego 2012 naszych gimnazjalistów na tle średnich wyników całego kraju:

  historia: j. polski: przedmioty przyrodnicze: matematyka: język - podstawa: język - rozszerzenie:
Średnia naszej szkoły: 78,80% 82% 66% 69% 85% 71%
Średnia krajowa: 61% 65% 50% 47% 63% 46%

Wszystkim gimnazjalistom serdecznie gratulujemy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informujemy, iż nasza drużyna uczniów Szkoły Podstawowej zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej rozgrywek tenisa stołowego gliwickich szkół podstawowych. Drugie miejsce przypadło nam, pomimo nieobecności na pierwszym turnieju.

 

 

 

 

 

 

 

 

Informujemy, iż uczniowie naszej szkoły zajęli prestiżowe miejsca w klasyfikacji Konkursu j. angielskiego Fox 2012

 

m. inn. Miejsce w powiecie:

 

Biegun zofia miejsce 4

Pastuszka Zofia miejsce 5

Figura Magdalena - miejsce 7

Składaniec Marek - miejsce 8

Hajduk Paweł - miejsce 8

Dudek Patryk - miejsce 3

Korfanty Piotr - miejsce 8

Ciepał Agata - miejsce 4

Tulibacka Dominika - miejsce 1

Zadeberny Tymoteusz - miejsce 2

Kotowska Magdalena - miejsce 3

Gorecki Seweryn - miejsce 3

Szopa Olga - miejsce 4

Szyma Stanisław - miejsce 4

Puc Julia - miejsce 5

Hnat Marcin - miejsce 6

 

Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W tegorocznym rankingu szkół ponadgimnazjalnych nasze liceum zajęło dziesiąte miejsce w całym województwie śląskim oraz 95 w skali całego kraju.

 

 

 

 

Poniżej przedstawiamy wyniki egzaminu szóstoklasisty w kraju na przełomie ostatnich 6 lat w porównaniu z wynikami naszej szkoły. Mamy nadzieję, iż tegoroczni szóstoklasiści również osiągną w kwietniu również najwyższy wynik (staninę).

 

Przedziały staninowe średnich wyników szkół w latach 2006 – 2011

Opracowane przez OKE w Jaworznie

 

Stanin

2006

2007

2008

2009

2010

2011

1

najniższy

4,0 – 19,1

7,2 – 20,8

5,2 – 20,0

7,9 – 17,0

7,6 – 18,5

8,8 – 19,7

2

bardzo niski

19,2 – 20,9

20,9 – 22,6

20,1 – 21,9

17,1 – 18,7

18,6 – 20,3

19,8 – 21,4

3

niski

21,0 – 22,6

22,7 – 24,1

22,0 – 23,3

18,8 – 20,0

20,4 – 21,8

21,5 – 22,8

4

niżej średni

22,7 – 24,1

24,2 – 25,4

23,4 – 24,7

20,1 – 21,3

21,9 – 23,2

22,9 – 24,2

5

średni

24,2 – 25,7

25,5 – 26,8

24,8 – 26,1

21,4 – 22,7

23,3 – 24,8

24,3 – 25,6

6

wyżej średni

25,8 – 27,3

26,9 – 28,2

26,2 – 27,5

22,8 – 24,1

24,9 – 26,2

25,7 – 26,9

7

wysoki

27,4 - 29,0

28,3 – 29,7

27,6 – 29,0

24,2 – 25,6

26,3 – 27,8

27,0 – 28,4

8

bardzo wysoki

29,1 – 31,3

29,8 – 31,7

29,1 – 30,9

25,7 – 27,7

27,9 – 29,9

28,5 – 30,2

9

najwyższy

31,4 – 39,0

31,8 – 39,5

31,0 – 38,0

27,8 – 35,7

30,0 – 37,7

30,3 – 37,0

       

     Średnie wyniki uczniów naszej  szkoły           32,11          29,6            34,46         31,72 

                                                                 Średnie wyniki w woj. śląskim       25,39                      22,26                     24,37                    24,96

                                                                 Średnie wyniki w kraju                    25,42                      22,64                     24,56                    25,27    

 

 

 

 

Wielkie jesienne sukcesy naszego gimnazjum

W poszczególnych konkursach przedmiotowych do drugiego etapu przeszli następujący uczniowie:

 

matematyka - Piotr Chorościn

biologia - Dawid Jakubik, Dominik Górnicki, Piotr Gabzdyl, Tosia Kiełkowska

geografia - Tosia Kiełkowska

chemia - Piotr Chorościn

j. angielski - Dawid Jakubik, Tosia Kiełkowska, Ala Zakrzewska

j. niemiecki - Ala Zakrzewska

 

W międzygimnazjalnym konkursie matematycznym "Rusz głową" drużyna klasy I Gimnazjum - Przemek Nocoń i Marek Składaniec zajęła pierwsze miejsce a drużyna klasy III Gimnazjum w składzie Maciek Słomski i Piotrek Chorościn zajęła II miejsce.

 

Przypominamy iż w konkursie przedmiotowym z matematyki dla uczniów SP do drugiego etapu przeszedł Szymon Zadeberny.

 

Gratulujemy !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(kliknij aby powiększyć)

 

 

 

Tegoroczna Matura już za nami, dziś maturzyści odebrali wyniki. Gratulujemy sukcesów. Oto krótkie omówienie Matury 2011. Z języka polskiego (poziom podstawowy) najlepszy wynik uzyskała Zuzia Jasny, natomiast na poziomie rozszerzonym  Ewa Stradowska. Z matematyki na poziomie podstawowym powyżej 85% było aż 5 uczniów z 18 osobowej klasy ( dwóch uzyskało wynik 100 % Zuzia i Piotrek Karkocha oprócz nich powyżej 85 % mieli Ewa Nowara, Bartek i Gucio). Z matematyki rozszerzonej najlepszy wynik miała Piotrek. Z języka angielskiego na poziomie podstawowym  wynik powyżej 90% uzyskało, aż 13 uczniów -  w tym szczęśliwa siódemka zdobyła 100 % ( Michał Chelis, Piotrek, Zośka Kurczych, Bartek Mieszalski, Ewa Nowara, Ewa i Gucio). Z  języka angielskiego  na poziomie rozszerzonym  najlepszy wynik (93%) należy do Gucia. Wspaniały wynik nawiązujący już do historii naszej szkoły zapoczątkowanej przez Dorotę Stangel  uzyskał z historii sztuki Piotrek. W przedmiotach biologiczno – chemicznych najlepszy wynik uzyskała ( gwarantując sobie  dostanie się na studia medyczne)  Paulina Słowik. Podobny wynik pozwalający studiować medycynę uzyskała Ewa Nowara.  Z historii najlepszy wynik należy do Kuby Skrzymowskiego, z geografii do Michała Chelisa, z języka niemieckiego( poziom rozszerzony) do Piotrka, z filozofii do Gucia, a z języka francuskiego do Ewy.

Maturzystom życzymy dalszych sukcesów, wiemy iż jeden jest już przyjęty na wybrane studia, a wynik kilku gwarantują im pomyślny przebieg kwalifikacji na wybrany kierunek.

Porównują wstępne wyniki tegorocznej matury naszej klasy z wynikami ogólnopolskim można powiedzieć, iż średnia klasy  z języka polskiego ( poziom podstawowy ) była  wyższa o ponad 10 punktów procentowych, a z matematyki  ( poziom podstawowy ) o ponad 24 punkty procentowe ! Z pełniejszą analizą musimy za czekać na więcej informacji.Wszyscy maturzyści uzyskali świadectwa dojrzałości i mogą rozpocząć kolejny etap nauki  - STUDIA. Miłych wakacji  i dalszych sukcesów naukowych życzy Szkoła z Charakterem.  

 

 

 


 

 

 

 

 

15 czerwca - znamy już wyniki tegorocznego Egzaminu Gimnazjalnego, gratulujemy naszym gimnazjalistom dobrego wyniku, który zapewnia im swobodny wybór przyszłej szkoły, średnia z części matematyczno-przyrodniczej i humanistycznej średnia wyniosła blisko 72% . Najlepsze wyniki uzyskali Michał Gałuszka i Jan Bryzik. Gratulujemy !

Poniżej prezentujemy zestawienie wyników naszej szkoły na tle całego kraju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wielki sukces ucznia naszej szkoły

 

Laureatem Olimpiady Filozoficznej , zdobywając 92 punkty na 100 możliwych – co daje mu 6 miejsce w Polsce został Jeremiasz Szyndler z klasy III LO.

Gratulujemy !

 

 

Poniżej przedstawiamy osoby nagrodzone z naszej szkoły w VIII Międzyszkolnym Konkursie Literackim "Nie piszę do szuflady"

Marcelina Dyas - Gimnazjum - prowadzona przez p. Katarzynę Kurdasińską

Karolinę Hałuszko - Gimnazjum - prowadzona przez p. Katarzynę Kurdasińską

Sara Kapek - Gimnazjum -  prowadzona przez p. Katarzynę Kurdasińską

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Uroczysty finał konkursu i rozdanie nagród odbędzie sie 28 kwietnia 2011 r (czwartek) o godzinie 16:30 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 4 im. Piastów Śląskich w Gliwicach, ul. Orląt Śląskich 25.

 


Wielkie sukcesy naukowe Roku Szkolnego 2010/2011.  W konkursach gimnazjalnych laureatami zostali Sara Kapek - j. niemiecki , Maciek Mieszalski - j. angielski, Dominika Tabor - j. angielski. Oznacza to, iż uczniowie ci na egzaminie gimnazjalnym otrzymują maksymalną liczbę punktów z części językowej (opiekunowie - pani Androna Cortez, pan Jurek Margasiński)

Do finału Olimpiady Filozoficznej (klasy licealne) zakwalifikował się Gucio Szyndler ( oznacza to m. inn. maksymalną liczbę punktów z Egzaminu Maturalnego z filozofii, możliwość dostania się na wybrane kierunki studiów) ( Opiekun - pan Bartek Knosala ).

Matematycy z klasy III gimnazjum pod kierunkiem pani Basi Kulawik zdobyli trzy pierwsze miejsca w Gliwickim Konkursie Matematycznym

 

Dalsze losy naszych absolwentów - sukces wydawniczy Olka Baja, studenta prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, rozmowę z nim przeprowadziła absolwentka I rocznika naszego Liceum a obecnie studentka biologii na Uniwersytecie Jagiellońskim Ania Czech.

Opis: C:\www\baju-mini1.pngOpis: C:\www\baju-mini2.png  Opis: C:\www\baju-mini3.png

(kliknij aby powiększyć)

 

 

 

 

Opis: C:\www\8sk9.jpg

Opis: C:\www\8sk8.jpg

Opis: C:\www\8sk7.jpg

Opis: C:\www\8sk6.jpg

Opis: C:\www\8sk5.jpg

Opis: C:\www\8sk4.jpg

Opis: C:\www\8sk3.jpg

Opis: C:\www\8sk2.jpg

 

 

Opis: C:\www\8sk1.jpg

Opis: C:\www\8sk10.jpg

 

 

Opis: C:\www\01-02-2011-tabor.png

 

Kilka informacji o ostatnich sukcesach. W konkursie przedmiotowym dla uczniów szkół podstawowych do eliminacji okręgowych przeszli:

Zosia Pastuszka (z j. polskiego z elementami historii, z matematyki z elementami przyrody)

Jan Bryzik (z j. polskiego)

Maciek Mieszalski i Dominika Tabor z j. angielskiego

Bartek Kubiak z historii

Z matematyki - Kuba Brosz i Robert Świetlicki oraz Sara Kapek i Zuzia Kocur

Z j. niemieckiego - Sara Kapek.

Serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów tym razem na szczeblu okręgowym. Poniżej zdjęcia laureatów

      Opis: C:\www\laureaci-21-12-2010.png     Opis: C:\www\laureaci-21-12-2010-2.png

 

Opis: C:\www\kurczycka-dyplom- (1).jpg

Opis: C:\www\kurczycka-dyplom- (2).jpg

 

Opis: C:\www\dyplom-16-12-2010.jpg

 

Opis: C:\www\dyplom-16-12-2010-3.jpg

Opis: C:\www\dyplom-16-12-2010-2.jpg

 

Opis: C:\www\07-09-2010-dyplom_skladaniec.png

 

Opis: C:\www\23-09-2010-dyplom_paintball.jpg

 

Opis: C:\www\07-09-2010-dyplom_skladaniec.png

Wyniki

Szkolnego Konkursu Matematycznego 2010

w Gimnazjum

 

Miejsce

Imię i Nazwisko

klasa

wynik

1

Michał Pawlyta

3

90 %

2

Robert  Świetlicki

2

83,75 %

3

Emilka Pilśniak

3

72,5 %

 

Gratulujemy!

 

 

WYNIKI MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU

„KANGUR MATEMATYCZNY 2010”      

LISTA NAGRODZONYCH UCZNIÓW

 

Lp.

Klasa

Nazwisko i imię

Wynik pkt

Miejsce

w okręgu

Miejsce

powiat

Dyplom

Nagroda

1.        

3 SP

SITEK  NEL

70,25

65

15

WYRÓŻNIENIE

II  stopnia

2.        

3 SP

PRZYWUSKI MICHAL

66,00

82

22

WYRÓŻNIENIE

książka

3.        

4 SP

SOKOLOWSKA WIKTORIA

95,75

27

12

WYRÓŻNIENIE

II  stopnia

4.        

4 SP

ZADEBERNY SZYMON

88,75

44

18

WYRÓŻNIENIE

II  stopnia

5.        

4 SP

MICHALEWICZ ZUZANNA

81,00

67

30

WYRÓŻNIENIE

książka

6.        

5 SP

SIPIKA KAROLINA

91,00

67

15

WYRÓŻNIENIE

II stopnia

7.        

6 SP

KIELKOWSKA TOSIA

125,00

14

5

BARDZO DOBRY

I  stopnia

8.        

6 SP

JAKUBIK DAWID

103,25

57

18

WYRÓŻNIENIE

II  stopnia

9.        

6 SP

POPIOL MAJA

101,25

62

21

WYRÓŻNIENIE

II  stopnia

10.    

1 GIM

GORNICKI DOMINIK

92,25

67

19

WYRÓŻNIENIE

książka

11.    

2 GIM

SWIETLICKI ROBERT

106,75

42

9

WYRÓŻNIENIE

II  stopnia

12.    

3 GIM

PAWLYTA MICHAL

100,00

48

12

WYRÓŻNIENIE

książka

13.    

3 LO

KARCHNIWY EWA

91,50

52

9

WYRÓŻNIENIE

książka

 

 


Znamy już wyniki najlepszych tegorocznych maturzystów.

Z egzaminu pisemnego, gratulacje należą się osobom,

które napisały egzamin maturalny (ROZSZERZONY) z wynikiem ponad 85% :

Kuba Musioł - rozsz. j. polski

Paula Pelec - rozsz. j. angielski

Michał Wasilewski - rozsz. biologia

Ewa Karchniwy - rozsz. matematyka


 

 

Opis: C:\www\25-06-2010-dyplomy0002.jpg

Opis: C:\www\25-06-2010-dyplomy0001.jpg

Opis: C:\www\25-06-2010-dyplomy2.jpg

 

Opis: C:\www\18-06-2010-dyplom--0002.jpg

Opis: C:\www\18-06-2010-dyplom--0001.jpg

Opis: C:\www\18-06-2010-dyplom--0003.jpg

 

Opis: C:\www\14-06-2010-dyplomy0001.jpg

 

Opis: C:\www\14-06-2010-dyplomy0002.jpg

 

Opis: C:\www\07-06-2010-gosc_niedzielny-okladka.jpg

Opis: C:\www\11-06-2010-skany0003.jpgOpis: C:\www\11-06-2010-skany0002.jpgOpis: C:\www\11-06-2010-skany0001.jpgOpis: C:\www\11-06-2010-skany0004.jpg

Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Małego Gościa Niedzielnego (lipiec/sierpień), w tym numerze można znaleźć artykuł o Szkole z Charakterem w ramach cyklu "Ale Szkoła".

 

 

Opis: C:\www\10-06-2010-dyplom.jpg

 

 


Dwa poważne sukcesy licealistów z klasy II LO. Gucio dostał sie do przedszkola filmowego Szkoły Mistrzostwa Filmowego Andrzeja Wajdy, natomiast Piotrek Karkocha do 2 etapu konkursu "Polacy na Harward" organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Absolwentów Harwardu.

 


Informujemy, iż klasa VI otrzymała juz wyniki Egzaminu Szóstoklasisty. Średnia klasy to wynik 34.5pt, natomiast średnia w Gliwicach to 24.9pt. Gratulujemy ! Komplet punktów czyli 40/40 zdobyła Tosia Kiełkowska.

Opis: C:\www\egzamin_szostoklasisty2010.jpg


 

 

Opis: C:\www\01-06-2010-dyplom--0004.jpg

 

Opis: C:\www\01-06-2010-dyplom--0005.jpg

 

Opis: C:\www\01-06-2010-dyplom--0006.jpg

 

Opis: C:\www\01-06-2010-dyplom--0003.jpg

 

Opis: C:\www\01-06-2010-dyplom--0002.jpg

 

Opis: C:\www\01-06-2010-dyplom--0001.jpg

 

 

Opis: C:\www\dyplom-31-05-2010---0005.jpg

Opis: C:\www\dyplom-31-05-2010---0004.jpg

Opis: C:\www\dyplom-31-05-2010---0003.jpg

Opis: C:\www\dyplom-31-05-2010---0002.jpg

 

 

Opis: C:\www\24-05-2010-dyplom-0005.jpg

Opis: C:\www\24-05-2010-dyplom-0004.jpg

Opis: C:\www\24-05-2010-dyplom-0003.jpg

Opis: C:\www\24-05-2010-dyplom-0002.jpg

Opis: C:\www\24-05-2010-dyplom-0001.jpg

Opis: C:\www\24-05-2010-dyplom-0006.jpg

 

Opis: C:\www\14-05-2010-dyplom_bobek.jpg

 

Opis: C:\www\12-05-2010-dyplomy--0003.jpg

 

Opis: C:\www\12-05-2010-dyplomy--0002.jpg

 

Opis: C:\www\12-05-2010-dyplomy--0001.jpg

 

Informujemy, iż w najnowszej książce autorstwa Witolda Beresia i Krzysztofa Burnetko pt. "Marek Edelman : Bóg śpi" można znaleźć posłowie przygotowane przez uczniów Szkoły z Charakterem ;

 

Agaty Janas, Tomka Tureckiego, Kasi Grabiec, Marty Karkochy, Michała Gałuszki i Michała Wasilewskiego

 

Opis: C:\www\14-04-2010-m.edelman-0001 WinCE.jpg                     Opis: C:\www\14-04-2010-m.edelman-0002 WinCE.jpg

 

Książka jest zapisem rozmów, które Witold Bereś i Krzysztof Burnetko przeprowadzili z Markiem Edelmanem, przygotowując film Dowódca Edelman w reżyserii Artura Więcka "Barona"

 

 

 

 

 

Opis: C:\www\dyplom-04-05-2010.jpg

 

 

 

Opis: C:\www\23-04-2010-dyplom-0003.jpg

Opis: C:\www\23-04-2010-dyplom-0002.jpg

Opis: C:\www\23-04-2010-dyplom-0001.jpg

 

 

Opis: C:\www\dyplom-07-04-20100001.jpg

\

Opis: C:\www\dyplom-07-04-20100002.jpg

 

 

 

Uczennica klasy VI SP - Antonina Kiełkowska, jako finalistka Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego uzyskała 38 punktów (na 50pt).

Gratulujemy !

 

Opis: C:\www\15-03-2010-dyplom_gasior.jpg

 

 

 

Wyniki  konkursu przyrodniczo-geograficznego SZKOLNEJ LIGI NAUKOWEJ
„Regiony Polski”. Etap  I (ŚLĄSK) i II (MAŁOPOLSKA)

 

Klasy  IV – VI SP

 

Lp.

 

Imię i nazwisko

 

klasa

Liczba uzyskanych punktów

 

Suma punktów

 

Obecne miejsce

Etap I

Etap II

1

Daniel Klarenbach

V

45

28

73

1

2

Tosia Kiełkowska

VI

35

20

55

2

3

Ania Kulczycka

IV

17

37

54

3

4

Maja Popiół

VI

30

19

49

4

5

Tomek Pierzchała

V

27

20

47

5

6

Agata Ciepał

IV

14

26

40

6

7

Magda Figura

V

20

16

36

7

8

Kacper Próchniewicz

IV

-

27

27

8

9

Karolina Sipika

V

-

24

24

9

10

Dawid Jakubik

VI

22

-

22

10

11

Natalia Prokop

V

21

-

21

11

12

Paweł Hajduk

V

-

19

19

12

13

Szymon Zadeberny

IV

-

15

15

13

14

Natalia Czajka

V

-

13

13

14

15

Ola Grzymska

V

13

-

13

14

16

Paula Paszko

V

13

-

13

14

17

Ola Ziobro

V

12

-

12

15

18

Ola Pudełko

V

-

8

8

16

19

Nikodem Nawrot

IV

-

4

4

17

 

 

Lp.

 

 

Imię i nazwisko

 

 

 

klasa

 

Liczba uzyskanych punktów

 

Suma punktów

 

Obecne miejsce

I etap

II etap

1

Miłosz Pancewicz

I

15

15

30

1

2

Michał Pałucki

II

10

15

25

2

3

Staś Szyma

I

20

-

20

3

4

Madzia Kotowska

I

-

20

20

3

 

5

Dominika Tulibacka

I

15

-

15

4

 

6

Madzia Turecka

I

15

-

15

4

 

7

Olga Szopa

I

15

-

15

4

 

 

 

 

Opis: C:\www\dyplom-04-03-2010.jpg

3 listopada odbył się próbny egzamin maturalny z matematyki zorganizowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Informujemy, że wszyscy nasi uczniowie zdali egzamin i uzyskali średni wynik 75% ( dla porównania - średnia krajowa wynosi 47,4%). Gratulujemy uczniom klasy III i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Poniżej przedstawiamy zwycięzców konkursu informatycznego na najlepszy projekt w programie Phun.

 

I miejsce - 18 punktów - Bartek Cebula - za projekt "Magazyn"

II miejsce -16 punktów Szymon Zadeberny i Piotr Korfanty - "Wyścig"

III miejsce - 15 punktów - Michał Kukulski i Ignacy Czapla - "Rakieta"

 

Opis: C:\www\ozog-12-01-2010-001.JPG 

 Opis: C:\www\ozog-12-01-2010-002.JPG

Niecały miesiąc temu wróciłem z ostatnich zawodów w tym sezonie które kończyły tour pucharu świata KPWT(jedna z federacji). Odbyły się w Maroko w mieście Essauira. Same zawody pod względem wiatrowym nie były tak udane jednak udało się rozegrać chociaż cześć konkurencji. Jako, że to ostatni przystanek 2009 roku, na zawodach odbyła się  ceremonia wręczenia nagród. Po 8 imprezach w 7 krajach udało mi się stanąć na podium pucharu świata jako wice mistrz juniorów i wice mistrz konkurencji kiteloop.

Po długim i męczącym sezonie przygotowuje się do kolejnego jednak tym razem wole więcej czasu spędzić na treningu ale mam nadzieje dalej na jakieś dobre miejsca.

Błażej Ożóg


Informujemy, iż decyzją Komitetu Okręgowego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym następujący

uczniowie biorący udział w Etapie Szkolnym 51 Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym:

 

Bartosz Mieszalski

Michał Chelis

 

zostali zakwalifikowani do udziału w Etapie Okręgowym Olimpiady, który odbędzie sie 23 stycznia 2010 roku.

Gratulujemy!

Jednocześnie informujemy iż uczniowie Szkoły z Charakterem -

Piotr Karkocha (39 pkt.), Natasza Pol (34 pkt.) i Zuzanna Jasny(32 pkt.)

zakwalifikowali się do Eliminacji Okręgowych XXXIV Olimpiady Artystycznej sekcji plastyki.

 

Opis: C:\www\dyplom-01-12-2oo9 004.jpg

Opis: C:\www\dyplom-01-12-2oo9 003.jpg

Opis: C:\www\dyplom-01-12-2oo9 002.jpg

Opis: C:\www\dyplom-01-12-2oo9 001.jpg

Opis: C:\www\dyplom-01-12-2oo9.jpg

 

 

Opis: C:\www\01-12-2oo9-puchary.jpg

Puchary, przyznane uczniom naszej szkoły m. inn. za zdobycie II miejsca - zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt w Zawodach Strzeleckich z okazji Święta Niepodległości, za sukces w I Mistrzostwach Gliwic w Paintball, oraz za zajęcie I miejsca w zawodach otwarcia sezonu w Myślenicach.

Opis: C:\www\dyplom-26-11-0002.jpg

Opis: C:\www\dyplom-26-11-0001.jpg

Opis: C:\www\dyplom-26-11-0003.jpg

 

Sukces dziennikarski naszych wychowanków z klasy I gimnazjum.  W ramach konkursu przygotowanego przez Gazetę i Urząd Miejski w Gliwicach – „Gliwice 100 lat później” uczniowie zdobyli następujące nagrody ufundowane przez firmę Vattenfall – II nagroda aparat fotograficzny przypadła Markowi Domanowskiemu, III nagroda odtwarzacze MP3 i MP4 przypadła Adzie Chabie i Marcinowi Drożdżowi. Wszystkie prace konkursowe powstały w ramach zajęć WOS-u prowadzonych przez Bartka Knosalę ( który, od października jest już doktorem – gratulujemy).

Poniżej przedstawiamy prace konkursowe naszych zwycięzców;

Marek Domanowski - "Miasto pełne wynalazków i prawie doskonałe"

Ada Chaba - "Palmiarnia zamieni się w dżunglę"

Marcin Drożdż - "Roboty ułatwią nam życie"

 

 

Opis: C:\www\blazej_ozog-20-10.jpg

14 października z rąk prezydenta Gliwic, nagrodę stypendialną odebrał uczeń naszej szkoły Błażej Ożóg za osiągnięcia sportowe w Kite-Surfingu.

 

 

Opis: C:\www\blaszko0001.jpg           Opis: C:\www\blaszko0002.jpg

Prawie cale wakacje spędziłem nad wodą trenując i startując w zawodach w Polsce jak i na świecie. Najlepszy wynik udało mi się zdobyć we Francji na zawodach pucharu świata w połowie sierpnia. Po 3 wyścigach ulokowałem się na 5 pozycji zaraz za Łukaszem Ceranem (Polski Zawodnik pucharu świata), jednak największym sukcesem było zajęcie 3 miejsca we Freestylu Juniorów z którego ogromnie się ciesze. Ostatnie zawody odbyły się w Kanadzie na których moim najlepszym wynikiem było 5 miejsce w konkurencji Kite loop co daje mi 2 miejsce w klasyfikacji ogólnej tej kategorii. Przede mną jeszcze startów w zawodach ale liczę na to ze utrzymam moja pozycje a może jeszcze uda mi się wskoczyć trochę wyżej.

pozdrawiam

Błażej

 

 

Katolickie Gimnazjum im Edyty Stein :

Pozycja szkoły ze względu na trzyletnie wskaźniki wyniku końcowego i edukacyjnej wartości dodanej.
Wskaźniki obliczone na podstawie wyników egzaminacyjnych z lat 2006-2008.

Część humanistyczna :

Opis: C:\www\pozycja-gim-hum.png

Pozycja szkoły ze względu na trzyletnie wskaźniki wyniku końcowego i edukacyjnej wartości dodanej.
Wskaźniki obliczone na podstawie wyników egzaminacyjnych z lat 2006-2008.

Źródło : http://cke.scholaris.pl/index.php?str=wyniki&idgimn=8b1d3d8c30b77b6b481e41e3ba25fb93

Część matematyczno-przyrodnicza :

Opis: C:\www\pozycja-gim-mat.png

Źródło : http://cke.scholaris.pl/index.php?str=wyniki&idgimn=8b1d3d8c30b77b6b481e41e3ba25fb93

 

 

W dniu 16 czerwca 2009 o godz. 10:00 odbył sie w naszej szkolne po raz pierwszy egzamin Zertifikat Deutsch część pisemna, a następnie 18 czerwca 2009 cześć ustna egzaminu.

Uczniowie naszej szkoły uzyskali następujące wyniki ;

1) Karkocha Piotr 86%

2) Turecki Tomasz 81,7%

3) Kazek Bartłomiej 71.5%

4) Mielnik Rafał 64,6%

5) Turecki Wojciech 61,5%

6) Sitarski Łukasz 52,8%

 

Opis: C:\www\10-06-2009-skany-0001.jpg

 

Opis: C:\www\10-06-2009-skany-0002.jpg

Opis: C:\www\10-06-2009-skany-0003.jpg

Opis: C:\www\10-06-2009-skany-0004.jpg

Opis: C:\www\10-06-2009-skany-0005.jpg

 

Wyniki egzaminu gimnazjalnego

Po długim okresie oczekiwania nadeszły wyniki klasy III gimnazjum - największą liczbę punktów zdobyli ; Staszek Kucharski, Ewa Grzesik i Paulina Gajewska. Z części humanistycznej średnia klasy wyniosła 38.74pkt, (średnia na Śląsku wynosiła 31.98pkt). Z części matematycznej średnia klasy 36.53, (średnia na Śląsku 25.84) i z języka obcego średnia wyniosła 45.89pkt. (średnia w Polsce - 30.63). Sumaryczna średnia z części humanistycznej i matematycznej na 100pkt wyniosła w naszej klasie 75.26pkt.

 

Wyniki II edycji konkursu stypendialnego, w którym nagrodą jest stypendium do klasy I LO.

I miejsce ex aequo Ewa Grzesik i Staszek Kucharski - stypendium w wysokości 150zł.

Michał Śmieszkol, Agata Bobrowska, Wojtek Turecki - nagrody książkowe.

Wręczenie nagród odbędzie się 15-go czerwca.

 


 

 

Wielki sukces Błażeja Ożoga 

Na wodach Zatoki Puckiej przy silnym północnym wietrze

odbyły się mistrzostwa Polski kite course racing(wyścigi)

ta forma rywalizacji w kitesurfingu ma szanse stać się dyscypliną olimpijską

Gliwiczanin Błażej Ożóg (uczeń Szkoly z Charakterem)

żeglował bardzo ładnie taktycznie wykazując się duża wiedzą żeglarska i

zdeklasował rywali w swojej grupie wiekowej (junior) wygrywając wszystkie wyścigi

i zdobył tytuł mistrza polski

Opis: C:\www\09-06-blaszko2.JPGOpis: C:\www\09-06-blaszko1.JPGOpis: C:\www\09-06-blaszko3.JPG

 

Opis: C:\www\09-06-2oo9-dyplom.JPG

Galeria zdjęć z uroczystości wręczenia nagród


 

 

 

 

Rozstrzygnięcie konkursów pod patronatem Gościa Niedzielnego, w których nagrodą były stypendia w Szkole z Charakterem ;

 

Konkurs dla uczniów klasy VI SP - " O tradycji Świąt Bożego Narodzenia"

1 miejsce Kamil Babiński - nagroda - stypendium

Konkurs dla uczniów III klasy Gim. -

"Jak młodzi ludzie postrzegają dziś służbę na rzecz drugiego człowieka" -

1 miejsce Danuta Dolega - nagroda - stypendium,

2 miejsce : Wojciech Turecki - nagroda książkowa.

Opis: C:\www\mini1-k.JPG                   Opis: C:\www\mini2-k.JPG

 

Opis: C:\www\stypendia-07-05.JPG

 

Wyniki egzaminu szóstoklasisty w roku 2008/2009 obecnej klasy 6 SP

Średnia punktów wyniosła 29.6 podczas gdy średnia krajowa wyniosła 22,64,  podobnie jak średnia w województwie śląskim oraz w Gliwicach.

Najlepsze wyniki osiągnęli ; Marek Domanowski , Dominik Górnicki , Ola Pawlyta . Gratulujemy.

 

Wyniki Szkolnego Konkursu Matematycznego

W Gimnazjum:

1. Robert Świetlicki kl. 1 80%
2. Michał Pawlyta kl. 2 64%
3. Staszek Kucharski kl. 3 62%

Liceum:

1. Ewa Karchniwy - 100%
2. Michał Wasilewski - 96%
3. Zuzia Jasny - 92%

 

Wyniki  konkursu o Tytuł Mistrza Gramatyki Angielskiej :

Maciej Mieszalski - 204/232 pkt.

 

Z przyjemnością informujemy, że praca uczennicy Dominiki Tabor "Dwie Anny" nadesłana na konkurs historyczny "Rok 1989: koniec, przełom, początek...?" , została nominowana do I wyróżnienia lub nagrody.

 

STYPENDIADA POLONISTYCZNA 20-21 KWIETNIA 2009 r.- WYNIKI (w punktach)
0-41 punktów - uczestnik (dyplom uczestnika)
42-47 punkty - laureat (dyplom laureata + nagroda książkowa)
48-50 punktów - finalista (dyplom finalisty + stypendium naukowe)
 

klasa 1:

Konkurs czytelniczy:
1. Bartek Kubiak 38pt.
2. Jakub Brosz 38pt.
3. Maciej Mieszalski 47pt. wyróżnienie
4. Robert Świetlicki 22pt

 

Konkurs ortograficzny:
1. Bartek Kubiak 25pt.
2. Dominika Tabor 30pt.

 

Konkurs czytelniczy:
1. Dominik Bodach 15pt.
2. Rafał Piechocki 11pt.
3. Joanna Iwańska 17pt.
4. Agnieszka Żaak 17pt.
5. Joanna Skiba 19pt.
6. Emilia Pilśniak 25pt.
7. Michał Pawlyta 22pt.
8. Michał Cioch 32pt.
9. Magdalena Czajka 11pt.
10. Katarzyna Wójcik 30pt.
11. Mikołaj Hajduk 11pt.
12. Wojciech Domalik 23pt.
 

Konkurs ortograficzny:
1. Rafał Piechocki 13pt.
2. Michał Cioch 42 wyróżnienie
 

klasa 3:

Konkurs czytelniczy:
1. Danuta Dolega 22pt.
2. Ewa Kwiek 22pt.



Konkurs ortograficzny:
1. Danuta Dolega 11pt.

 

Wyniki konkursu matematycznego  Kangur 2009

 

Opis: C:\www\02-06-kangur.JPG

 

Opis: C:\www\dyplom-skladaniec-02-06.jpg

 

Opis: C:\www\dyplom2-25-05-2oo9.JPG

 

Opis: C:\www\dyplom1-25-05-2oo9.JPG

 

Opis: C:\www\dyplom-13-05.JPG

Opis: C:\www\gasior-dyplom-27-03-2009.jpg

 

Opis: C:\www\dyplom-23-010003.jpg

Opis: C:\www\dyplom-23-010002.jpg

 

Opis: C:\www\dyplom-23-010001.jpg

 

Opis: C:\www\skladaniec-dyplom-16-01-2oo9.jpg

 

Opis: C:\www\08.12.2008-0008.jpg

 

Opis: C:\www\08.12.2008-0007.jpg

 

Opis: C:\www\08.12.2008-0005.jpg

 Opis: C:\www\08.12.2008-0004.jpg

Opis: C:\www\08.12.2008-0003.jpg

Opis: C:\www\08.12.2008-0002.jpg

Opis: C:\www\08.12.2008-0001.jpg

 

Do olimpiad przedmiotowych

na poziomie okręgowym zakwalifikowali się ;

 

Biologia :

 

  • Ewa Nowara
  • Rafał Mielnik
  • Bartek Kazek
  • Michał Wasilewski
  • Tomek Turecki

 

Filozofia :

 

  • Ewa Nowara
  • Gucio Szyndler

Historia sztuki :

 

  • Piotr Karkocha

WOS :

 

  • Nosiła
  • Gucio Szyndler

 

 

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu na najlepsze przebranie pasterskie ;

 

Jury w składzie:

  • Krystyna Koneczny
  • Kinga Kozak
  • Katarzyna Kurdasińska
  • Irena Waluś
  • Franciszek Woźnica

 

Nagrody główne – wyjazd za granicę:

  1. Prokop Ania + Domalik Wojtek
  2. Kulczycka Ania + Jasny Zuzia
  3. Domanowski Marek + Górnicki Dominik

 

 

Nagrodę za najlepiej ozdobionego piernika zdobyła Zuzia Michalewicz

Opis: C:\www\17.12.2008 - szkolne robienie piernikow\thumbs\PC150001.JPG   Opis: C:\www\17.12.2008 - szkolne robienie piernikow\thumbs\PC150017.JPG   Opis: C:\www\17.12.2008 - szkolne robienie piernikow\thumbs\PC150012.JPG

 

Zwycięzcy konkursu o Galileuszu :

A. Janas

B. Kubiak

G. Szyndler

T. Turecki

 

nagrody książkowe :

 

S.Kucharski

W. Turecki

 

Czwartego listopada odbyła się szkolna konferencja poświęcona Nocy Kryształowej i życiu patronki szkoły - Edyty Stein. Odbył siępokaz prezentacji przygotowanych przez uczniów. Wszystkie prace prezentowały wysoki poziom , poniżej przedstawiamy dwie prezentacje -Tomka Tureckiego i Ani Walczak. Wręczenie nagród książkowych dla uczestników konferencji nastąpi w czwartek po trzeciej lekcji.

                                                         Zdjęcia z konferencji

 

 

Wyniki konkursu biegów z szkolnej sportowej

Olimpiady Integracyjnej są następujące :

Galeria zdjęć z uroczystości wręczenia dyplomów

klasa II SP - zdjecia z rozdania dyplomów

      Dziewczyny :

  1. Malwina Kocot
  2. Maja Myszczyszyn
  3. Kasia Bryzik

Chłopcy :

  1. Marcel Słoma
  2. Michał Krupień
  3. Oliwier Kordas

 klasa III SP

Dziewczyny :

 1 miejsce: Martyna Kałuża

2 miejsce : Zuzia Michalewicz

3 miejsce : Ania Pieczyrak

Chłopcy :

1 miejsce: Piotr Korfanty

2 miejsce : Michał Biskup

3 miejsce : Szymon Zadeberny

 

 klasa IV SP :

Dziewczyny : 

1 miejsce: Natalia Czajka

2 miejsce : Natalia Prokop

3 miejsce : Paula Paszko

Chłopcy :

1 miejsce: Marek Składaniec

2 miejsce :Daniel Klarenbach

3 miejsce : Patryk Tulibacki

 

 klasa V SP :

Dziewczyny :

 1 miejsce: Dorota Janas

2 miejsce : Maja Popiół

3 miejsce : Maja Kinelska

Chłopcy :

1 miejsce: Antek Czarnecki

2 miejsce : Filip Pospiszyl

3 miejsce : Michał Kubalski

 

 klasa VI SP :

Dziewczyny :

 1 miejsce: Ada Chaba

2 miejsce : Agata Gogola

3 miejsce : Judyta i Ola (ex aequo)

Chłopcy :

1 miejsce: Marek Domanowski

2 miejsce : Dominik Górnicki

3 miejsce : Artur Marcinowski

 

 

Wielkie gratulacje należą się Przemkowi Targoszowi , uczniowi 1 klasy liceum w naszej szkole, który właśnie uzyskał licencję pilota - dzięki czemu został najmłodszym pilotem w kraju !

 

Galeria zdjęć

Opis: C:\www\p.targosz.JPG

 

 

Zwyciężając w 3 edycji Pucharu Polski w Łebie,
Blaszko Ożog zapewnił juz sobie tytuł zdobywcy Pucharu Polski 2008
Jednak największym sukcesem okazało się pierwsze podium

w historii polskiego kitesurfingu w klasyfikacji mężczyzn.
Zawody odbywały się na greckiej wyspie Paros.
W konkurencji hang time, Blaszko zajął 3 miejsce.

 

 

1 miejsce Pucharu Polski juniorów :

 

Opis: C:\www\1 miejsce puchar polski juniorow.jpg

 

 

2 miejsce w juniorach w Sea & Sky Festival :

 

Opis: C:\www\2 miejsce w juniorach w sea and sky festival.jpg

 

 

3 miejsce w konkurencji hang time - Puchar Świata :

 

Opis: C:\www\3 miejsce w konkurencji hang time - Puchar swiata.JPG

Opis: C:\www\ozog-wakacje1.JPG

 

Opis: C:\www\ozog-wakacje2.JPG

 

Nasza szkoła została wybrana , jako przedstawiciel Polski w projekcie międzynarodowego porównania znajomości języka angielskiego wśród czternastolatków .

Szkołę z Charakterem , reprezentowała klasa II gimnazjum .

Wyniki testu stanowią dla nas wielki powód do dumy ,

gdyż znaleźliśmy się w czołówce państw na świecie pod względem wyników testu !

Opis: C:\www\raport1.PNG

Czerwoną kreską , oznaczono pozycję naszej szkoły na tle innych szkół na świecie

 

Tegoroczne wyniki egzaminów gimnazjalnych w naszej szkole stanowią wielki powód do dumy zarówno dla uczniów , którzy osiągnęli tak wysoki poziom jak i dla nas wszystkich.

Średni wynik z części matematyczno przyrodniczej wyniósł 41.1 ! W skali kraju , średnia wyniosła 27.1 . Również z części humanistycznej , nasi uczniowie pokazali wysoki poziom , osiągając średni wynik 40.1 , podczas gdy średnia całego kraju wyniosła 30.8

ŚREDNIE WYNIKI SZKOŁY NA TLE ROZKŁADU WYNIKÓW SZKÓŁ Z CAŁEGO KRAJU (Część matematyczno - przyrodnicza egzaminu ):

Kolor żółty - Szkoła z Charakterem

Stanin

Przedział punktowy

2006

2007

2008

9. najwyższy

33,8 - 46,9

35,0 - 48,0

38,0 - 47,9

8. bardzo wysoki

28,5 - 33,7

30,1 - 34,9

32,1 - 37,9

7. wysoki

25,9 - 28,4

27,3 - 30,0

29,3 - 32,0

6. wyżej średni

24,0 - 25,8

25,4 - 27,2

27,4 - 29,2

5. średni

22,3 - 23,9

23,9 - 25,3

25,6 - 27,3

4. niżej średni

20,8 - 22,2

22,2 - 23,8

23,9 - 25,5

3. niski

19,0 - 20,7

20,3 - 22,1

21,9 - 23,8

2. bardzo niski

13,7 - 18,9

15,2 - 20,2

15,3 - 21,8

1. najniższy

0,0 - 13,6

9,3 - 15,1

7,0 - 15,2

 

 

ŚREDNIE WYNIKI SZKOŁY NA TLE ROZKŁADU WYNIKÓW SZKÓŁ Z CAŁEGO KRAJU

( Część humanistyczna egzaminu ) :

Kolor żółty - Szkoła z Charakterem

Stanin

Przedział punktowy

2006

2007

2008

9. najwyższy

38,3 - 45,7

40,0 - 48,0

39,3 - 46,8

8. bardzo wysoki

35,4 - 38,2

36,0 - 39,9

35,4 - 39,2

7. wysoki

33,4 - 35,3

33,8 - 35,9

33,2 - 35,3

6. wyżej średni

31,8 - 33,3

32,0 - 33,7

31,4 - 33,1

5. średni

30,3 - 31,7

30,2 - 31,9

29,6 - 31,3

4. niżej średni

28,8 - 30,2

28,5 - 30,1

27,7 - 29,5

3. niski

26,9 - 28,7

26,5 - 28,4

25,3 - 27,6

2. bardzo niski

22,1 - 26,8

19,5 - 26,4

18,5 - 25,2

1. najniższy

0,0 - 22,0

6,0 - 19,4

4,0 - 18,4

 

 

W przyjętej skali staninowej , jedynie 4% szkół z całego kraju zajęło poziom 9 - najwyższy . W tym przedziale plasuje się właśnie Szkoła z Charakterem - znajdujemy się pośród 200 najlepszych szkół z całego kraju !

 

 

Opis: C:\www\kulczycka-0001.jpg

 

Opis: C:\www\kulczycka-0002.jpg

 

Opis: C:\www\dyplom-karkocha-02.06.jpg

 

Sukces Kacpra - za zajęcie II miejsca w Międzynarodowym Turnieju Judo Dzieci

Opis: C:\www\kacper-judo1.JPGOpis: C:\www\kacper-judo2.jpg

 

 

Opis: C:\www\sokolowska-02.06-2.jpg

Zdjęcia z zawodów

Opis: C:\www\sokolowska-02.06-1.jpg

Zdjęcia z zawodów

 

Najlepsze wyniki w tegorocznym Sprawdzianie Szóstoklasisty  :

Opis: C:\www\finalisci-egz6kl.JPG

Pierwsze miejsce - Mieszalski Maciej z sumą 39 punktów na 40 maksimum .

Drugie miejsce - ex aequo - Świetlicki Robert 38pt. na 40 oraz Wieczorek Kamil - 38pt. na 40

 

W tegorocznym Sprawdzianie Szóstoklasisty 

nasza szkoła uzyskała średni wynik 32.1 ,

co plasuje nas w dziewięciostopniowej skali staninowej na poziomie najwyższym 

(średnia krajowa wynosi 25.8 ) .

Oto szczegółowe wyniki w zakresie umiejętności badanych sprawdzianem :

Umiejętności

(standardowe wymagania egzaminacyjne)

Szkoła z Charakterem

Średnie wyniki Krajowe

        (Wyniki w procentach)

1. Czytanie

87.8

75.4

2. Pisanie

73.1

57.2

3. Rozumowanie

80.9

69.2

4. Korzystanie z informacji

80.3

60.7

5. Wykorzystanie wiedzy w praktyce

78.9

56.8

 

 

Wielki sukces Błażeja Ożoga - Zajął pierwsze miejsce

w mistrzostwach Polski  Kite Cup , w klasie juniorów . Gratulujemy !

Opis: C:\www\ozog-kite.JPG

Opis: C:\www\ozog4mini.JPG    Opis: C:\www\ozog3mini.JPG    Opis: C:\www\ozog2mini.JPG    Opis: C:\www\ozogmini.JPG

 

Nagrody „Zeszyty Literackie” otrzymali:

  1. Świetlicki Robert VI SP laureat V Małej Olimpiady Matematycznej
  2. Karkocha Piotr III G I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Nie piszę do szuflady”

Fotorelacja z rozdania nagród .

 

Wyniki międzynarodowego konkursu matematycznego "Kangur 2008" :

 

 

 

 

            Miejsce

 

Nazwisko i Imię :

Punkty :

Dyplom :

Nagroda :

w regionie :

w powiecie :

 

 

 

 

 

 

Cioch Michał

109.75

wyróżnienie

II stopnia

41

10

Sipika Karolina

101.25

wyróżnienie

II stopnia

16

8

Pastuszka Zofia

91.25

wyróżnienie

II stopnia

31

13

Świetlicki Robert

106.00

wyróżnienie

II stopnia

47

13

Kiełkowska Antonina

107.50

wyróżnienie

II stopnia

11

7

Popiół Maja

97.50

wyróżnienie

II stopnia

31

14

Zadeberny Szymon

54.00

b.dobry

nagroda KO TORUŃ

13

11

Sokołowska Wiktoria

51.00

b.dobry

nagroda KO TORUŃ

16

14

Frycz Jakub

50.00

b.dobry

nagroda KO TORUŃ

17

15

 

 

 

Opis: C:\www\dyplom-swietlicki.jpg

 

Opis: C:\www\dyplom-kulawik.jpg

 

Opis: C:\www\dyplom-karkocha.jpg

 

Opis: C:\www\dyplom-narciarstwo.jpg

 

 

Opis: C:\www\dyplom-ruch_drogowy.JPG

 

 

23 Kwietnia - Na basenie w Szkole Podstawowej nr 28 odbyły sie Międzyszkolne Zawody Pływackie klas 1-3  . Wiktoria Sokołowska zajęła miejsce trzecie , Ania Kulczycka miejsce szóste

 

Opis: C:\www\dyplom-sokolowska-small.JPG

 

 

Wielki sukces  Zuzi Jasny i Piotrka Karkochy z klasy III gimnazjum ,

laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych odpowiednio z matematyki i biologii

 

Opis: C:\www\dyplom-pk.JPG

 

 

 

Opis: C:\www\dyplom-zuzia1.JPG

 

Opis: C:\www\dyplom-az-1.JPG

 

Opis: C:\www\dyplom-bk-1.JPG

 

 

Opis: C:\www\dyplom-polszczyzna4.jpg

 

Opis: C:\www\dyplom-polszczyzna3.jpg

 

Opis: C:\www\dyplom-polszczyzna2.jpg

 

Opis: C:\www\dyplom-polszczyzna1.jpg

 

Opis: C:\www\dyplom-polszczyzna5.jpg

 

 

 

Uczennica III klasy Gimnazjum naszej szkoły , Zuzanna Jasny dostała się do finału Wojewódzkiego Konkursu matematycznego . Gratulujemy !

 

 

Gratulacje należą się też Tomkowi Tureckiemu z klasy I LO , który przeszedł do II etapu            Olimpiady Filozoficznej

 

W dniu 9.02.2008 w etapie okręgowym Olimpiady Filozoficznej wzieli udział uczniowie i uczennice naszej szkoły.

Klasa III Gim:
Jeremiasz Szyndler
Ewa Nowara

Klasa I LO
Monika Krasoń
Tomasz Turecki
Rafał Mielnik

Klasa II LO
Emanuel Uman-Ntuk

Klasa III LO
Ania Winiarska
 

 

Laureatem II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady

Wiedzy o Polsce i Świecie Wspolczesnym

został uczeń naszej szkoły Alexander Kazek
uzyskując 70 punktów co uplasowało go

na 20 miejscu na śląsku . Gratulujemy !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyniki konkursów przedmiotowych w Gimnazjum ;

 

J.polski , do II etapu przeszli :

 

1. Joanna Kręczyńska    19p

2. Michał Chelis             19p

3. Staszek Kucharski     20p

4. Paweł Kucharski       20p

5. Bartek Mieszalski      22p

6. Gucio Szyndler          22p

7. Piotrek Karkocha      23p

 

Historia , do II etapu przeszli :

 

1. Kaja Hawranek            83p

2. Paulina Gajewska         84p

3. Marta Karkocha           84p

  

J.angielski :

 

1. Ewa Nowara

2. Piotr Karkocha

3. Anna Cortez

4. Adam Wasilewski

5. Michał Chelis

6. Bartosz Mieszalski

 

J.niemiecki i Geografia :

 

1. Piotr Karkocha

2. Jeremiasz Szyndler

 

Biologia :

 

Piotr Karkocha

 

Matematyka :

 

Zuzanna Jasny

 

W olimpiadzie przedmiotowej z WOS'u , do II etapu przeszli uczniowie trzeciej klasy LO -

 Aleksander Kazek i Anna Miczka

 

Gratulujemy !

 

 

 

 

 

Opis: C:\www\dyplom-gim-rozgrywki.JPG

 

 

 

Opis: C:\www\dyplom-straz_miejska.JPG

 

 

 

Sukcesy uczniów naszej szkoły w zawodach pływackich na szczeblu międzyszkolnym , na podium stanęli Wiktoria Sokołowska kl.II, Janek Bryzik kl.VI oraz Robert Świetlicki kl. VI.

 

Opis: C:\www\dyplom-bryzik.JPG

 

Opis: C:\www\dyplom-sokołowska.JPG

 

Opis: C:\www\dyplom-swietlicki.JPG

 

Opis: C:\www\plywacy-dyplomy.JPG

 

 


 

 

Opis: C:\www\stypendium.JPG

 


 

STYPENDYŚCI PREZESA RADY MINISTRÓW.

 

1) Anna Czech - rok.szk. 2004/2005

2) Aleksandra Blewąska - rok.szk. 2005/2006

3) Agnieszka Mika - rok.szk. - 2006/2007


 

WYNIKI UCZNIÓW Z CZĘŚCI MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZEJ EGZAMINU 2007

Wynik ucznia

Liczba

Procent

na skali staninowej

w punktach

uczniów rozwiązujących standardową wersję testu w tej szkole

1. najniższy

0 - 10

0

0

2. bardzo niski

11 - 13

0

0

3. niski

14 - 16

0

0

4. niżej średni

17 - 20

3

14

5. średni

21 - 26

2

9

6. wyżej średni

27 - 33

3

14

7. wysoki

34 - 40

6

27

8. bardzo wysoki

41 - 45

6

27

9. najwyższy

46 - 50

2

9

 

22


 

2007

Szkoła

Kraj

Wynik w punktach

Średni wynik za test

36,0

25,0

Najniższy wynik

17

0

Mediana

0

23

Najwyższy wynik

49

50

 

ŚREDNIE WYNIKI SZKOŁY NA TLE ROZKŁADU WYNIKÓW SZKÓŁ Z CAŁEGO KRAJU :

Kolor żółty - Szkoła z Charakterem

Stanin

Przedział punktowy

2006

2007

9. najwyższy

33,8 - 46,9

35,0 - 48,0

8. bardzo wysoki

28,5 - 33,7

30,1 - 34,9

7. wysoki

25,9 - 28,4

27,3 - 30,0

6. wyżej średni

24,0 - 25,8

25,4 - 27,2

5. średni

22,3 - 23,9

23,9 - 25,3

4. niżej średni

20,8 - 22,2

22,2 - 23,8

3. niski

19,0 - 20,7

20,3 - 22,1

2. bardzo niski

13,7 - 18,9

15,2 - 20,2

1. najniższy

0,0 - 13,6

9,3 - 15,1

 

      ***

 

WYNIKI UCZNIÓW Z CZĘŚCI HUMANISTYCZNEJ EGZAMINU 2007

Wynik ucznia

Liczba

Procent

na skali staninowej

w punktach

uczniów rozwiązujących standardową wersję testu w tej szkole

1. najniższy

0 - 12

0

0

2. bardzo niski

13 - 17

0

0

3. niski

18 - 23

0

0

4. niżej średni

24 - 29

2

9

5. średni

30 - 35

4

18

6. wyżej średni

36 - 39

5

23

7. wysoki

40 - 42

4

18

8. bardzo wysoki

43 - 45

6

27

9. najwyższy

46 - 50

1

5

 

22



 

2007

Szkoła

Kraj

Wynik w punktach

Średni wynik za test

39,0

32,0

Najniższy wynik

25

0

Mediana

0

33

Najwyższy wynik

46

50

 

ŚREDNIE WYNIKI SZKOŁY NA TLE ROZKŁADU WYNIKÓW SZKÓŁ Z CAŁEGO KRAJU :

Kolor żółty - Szkoła z Charakterem

Stanin

Przedział punktowy

2006

2007

9. najwyższy

38,3 - 45,7

40,0 - 48,0

8. bardzo wysoki

35,4 - 38,2

36,0 - 39,9

7. wysoki

33,4 - 35,3

33,8 - 35,9

6. wyżej średni

31,8 - 33,3

32,0 - 33,7

5. średni

30,3 - 31,7

30,2 - 31,9

4. niżej średni

28,8 - 30,2

28,5 - 30,1

3. niski

26,9 - 28,7

26,5 - 28,4

2. bardzo niski

22,1 - 26,8

19,5 - 26,4

1. najniższy

0,0 - 22,0

6,0 - 19,4

 


 

Wyniki egzaminu Gimnazjalnego 2007

 

Najlepszy wynik - Maciej Śliz

Drugie miejsce - Hanna Skiba

 

Część egzaminu 

Szkoły publiczne

Szkoły niepubliczne

Nasza szkoła

humanistyczna

30.58

34.21

38.7

matematyczno - przyrodnicza

24.58

29.71

35.6

 

 

wśród najlepszych znalezli sie też :


Monika Krasoń
Michał Wasilewski
Tomasz Turecki
Jakub Zajączkowski
Dominika Smolarczyk
Filip Markiel
Katarzyna Klimczyk
Maria Bujakowska
Przemysław Całka
Kasia Chlebiej
Agata Groyecka

 

Gratulujemy !

 


 

Uczennica kl. II Katolickiego L.O. została finalistką konkursu "Szkoła w Europie XXI wieku - Szkoła Przyszłości" organizowanego pod patronatem prof. dr hab. Jerzego Buzka . W nagrodę będzie uczestniczyła w dniach 03.06.2007 - 07.06.2007r w wyjeździe do Brukseli . Serdecznie gratulujemy !

Zapraszamy do przeczytania pracy Oli (dokument w formacie MS Word'97) :

Aleksandra Kwiek.doc

Opis: C:\www\kwiek-dyplom.jpg

 

 

Opis: C:\www\dyplom-zaluska2.JPG

 

 

Opis: C:\www\dyplom-zaluska.JPG

 

 

 

Opis: C:\www\dyplom-gim.JPG

 

 

Laureaci konkursu , poswięconego Historii Lokalnej - "Notes z historycznego spaceru po Gliwicach"

Opis: C:\www\notes2.jpgOpis: C:\www\notes6.jpgOpis: C:\www\notes5.JPGOpis: C:\www\notes4.jpgOpis: C:\www\notes8.jpg

I   SP - Agata Ciepałek

II  SP - Marek Składaniec

III SP - Maja Popiół

IV SP - Marek Domanowski

V  SP - Kasia Grabiec

Gimnazjum - Ania Cortez , Bartek Mieszalski

Liceum - Daga Krzystenek

 

Opis: C:\www\_mini-PICT0001.JPG

Opis: C:\www\_mini-PICT0006.JPGOpis: C:\www\_mini-PICT0005.JPG

Opis: C:\www\_mini-PICT0003.JPGOpis: C:\www\_mini-PICT0007.JPG

Wszyscy uczestnicy konkursu , a było ich 44 , zostaną porwani na wycieczkę do Wrocławia . Oto lista osób , które pojadą do Wrocławia : Kliknij

 Natomiast najmłodsi laureaci z klas I-III , otrzymają w dzień przed Dniem Dziecka nagrody ksiązkowe . Zdobywcy nagród od kl. IV do Liceum , których prace reprezentowały najwyższy poziom , wyjadą na wycieczkę do Rzymu. Gratulujemy !

 

 

 

 

 

 

Opis: C:\www\egipt2.jpg

 

W konkursie wiedzy o Basenie Morza Śródziemnego pierwsze miejsce zajął Piotr Karkocha i wygrał wycieczkę do Egiptu. Zwycięzcy gratulujemy !

 

 

Sukcesy Zunnanny Jasny w pływaniu

Opis: C:\www\_mini-0000001.jpg

Opis: C:\www\_mini-0000002.jpg

Opis: C:\www\_mini-0000003.jpg

Opis: C:\www\mini4.jpg

 

Sukces Hani Skiby z klasy III gimnazjum, dostała się ona do finału konkursu przedmiotowego z chemii.

 

Wielki naukowy sukces Janka Szydło z klasy II LO.

Opis: C:\www\szydlo.jpg

Janek dostał się do etapu centralnego XIX Olimpiady Filozoficznej, której finał rozegrany będzie w Warszawie pod koniec marca.

 

 

Tabela wyników z konkursu zjazdów na Stożku - 07.03.2007 rok

Miejsce:

Zawodnik :

Najlepszy czas :

Klasa :

1

Martyna Kałuża

25.77

I SP

2

Zuzia Michalewicz

31.21

 

3

Iga Baczkowska

34.31

 

4

Wiktoria Sokołowska

34.84

 

 

 

 

 

1

Kuba Frycz

29.43

 

2

Kacper Hawranek

39.69

 

 

 

 

 

1

Agnieszka Kabut

26.58

II SP

2

Ola Grzymska

30.39

 

3

Natalia Prokop

36.02

 

 

 

 

 

1

Marek Składaniec

23.80

 

2

Tomek Pierzchała

26.47

 

3

Patryk Tulibacki

28.30

 

 

 

 

 

1

Maja Popiół

25.04

III SP

 

 

 

 

1

Marek Domanowski

22.50

IV SP

2

Łukasz Gorycki

26.87

 

 

 

 

 

1

Andrzej Boduch

19.85

V SP

2

Olek Warkocz

21.35

 

3

Mateusz Błasiak

26.42

 

 

 

 

 

1

Kuba Zajączkowski

17.91

Gimnazjum

2

Gucio Szyndler

18.41

 

3

Filip Markiel

19.16

 

4

Wojtek Turecki

19.26

 

5

Marcin Boduch

19.45

 

6

Adam Wasilewski

21.12

 

 

 

 

 

SNOWBOARD:

 

 

 

1

Kasia Baryła

31.06

 

2

Denis Sudoł

29.64

 

3

Bartek Sytnik

37.62

 

 

 

Szkolne kółko teatralne zajęło II miejsce w Gliwicach w Przeglądzie Inscenizacji Bożonarodzeniowych , ze swym montażem poetyckim pt. "W Tę Noc"

do wierszy ks. J.Twardowskiego

 

Opis: C:\www\dyplom-inscenizacje.jpg

 

W przedstawieniu uczestniczyły ;

 

Klasa I Gimnazjum ;

 

Paulina Gajewska

Ewa Kwiek

Ewa Grzesik

Agata Janas

Marta Karkocha

 

Klasa II Gimnazjum ;

 

Paulina Słowik

Paulina Miczka

 

Klasa III Gimnazjum

 

Dominika Smolarczyk

Dominika Wachowska

Ola Kwiecińska

 

opieka : Kama Bodzon

 

 

Opis: C:\www\bienek\okladka-bienek.jpg

Mateusz Boduch - uczeń naszej szkoły , został laureatem konkursu literackiego organizowanego przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej (www.haus.pl) , "Poszukujemy nowego Horsta Bienka" . Publikacja pokonkursowa zawiera pracę Mateusza , zapraszamy do wersji elektronicznej publikacji , którą można przeczytać Tutaj

 

 

 

 

Opis: C:\www\dyplom3.jpg

Dyplom dla Michała Chalisa , Piotrka Karkocha oraz Zuzi Jasny za zajęcie I miejsca w międzyszkolnym konkursie "Sprawdz swoją wiedzę"

 

 

 

WYNIKI 1-go SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNO-FIZYCZNEGO

 

Nazwisko

Imię

Klasa

Zajęte miejsce :

 

 

Dzieżok

Mateusz

3 L.O.

1

 

 

Barański

Jakub

1 G.

2

 

 

Mika

Agnieszka

2 L.O.

3

 

 

Nowak

Leszek

2 L.O.

3

 

 

Chrapek

Adam

1 G.

4

 

 

Jasny

Zuzanna

2 G.

5

 

 

Strzelecki

Jakub

1 G.

6

 

 

Karkocha

Piotr

2 G.

7

 

 

Chelis

Michał

2 G.

7

 

 

Śliz

Maciej

3 G.

8

 

 

Baj

Aleksander

3 L.O.

9

 

 

 

 

 

 

 W dniu 5 października odbyła się konferencja naukowa poświęcona kulturze i tradycji Francji oraz turniej języka francuskiego:

I miejsce i nagrodę w postaci wycieczki do Paryża wygrała Agata Krasoń - brawo!

Wyróżnienia - Janek Szydło, Wojtek i Tomek Turecki, Dorota Stangel - kategoria wykład historyczny

Nagroda specjalna za talent i ambicje oraz nagroda publiczności Alex Kazek (pseud.v.A...)

W konkursie wiersza francuskiego I miejsce

Kamil Wieczorek i Dominika Smolarczyk

wyróznienia Daniel Michalski, Rafał Mielnik, Agata Rożejwska, Monika Krasoń, Alex Kazek

wyróżnienia w kategorii konkursu językowego: Ania Jaroszek oraz Alex Kazek

Zapraszamy na następną konferencje naukową - szczegóły w szkolnym kalendarzu - oraz na cykl wykładów medycznych - początek listopad 2006

 

 

Opis: C:\www\konf.jpg

 

 

Galeria zdjęć z konferencji

 

Opis: C:\grafika\kreska.gif

 

 

 

No i są wyniki... Pierwszej matury w naszej szkole.

Opis: C:\zdjecia\ogolne\matura.jpg

 

 

 

 

 

 

Autografy od sławnych osób, z którymi się spotkaliśmy

Roman Polański ->

 

 

 

 

 

 

 

Piotr Kamiński ->

 

 

 

 

 

 

 

 

Adam Zagajewski ->

Opis: C:\zdjecia\ogolne\docu0005.jpg

Opis: C:\zdjecia\ogolne\Szkola1.jpg

Opis: C:\zdjecia\ogolne\zagajewski.jpg

 

 

 

 

W konkursie na najlepszą prezentacje multimedialną, nagrodą główną był wyjazd do Berlina dla 11 osób: Aleksander Kazek, Julia Kiszka, Sebastian Syczyński, Justyna Zajączkowaska, Mateusz Boduch, Mirela  Sosna, Ania Jaroszek, Adam Podolak, Jakub Zaporowski, Rafał Mielnik, Jacek Nosiła.

 

 

Opis: C:\zdjecia\ogolne\Berlin 036.jpg

 

 

 

 

Wielka podróż do Paryża połączona ze spotkaniami z Andrzejem Sewerynem, Henrykiem Gieroyciem, Romanem Polańskim i Piotrem Kamińskim to nagroda w szkonym konkursie wiedzy z języka francuskiego lub wiedzy o paryskiej KULTURZE. Oto lista Laureatów: Marta Spodymek, Monika Krasoń, Piotr Szczeciński, Tomek Turecki, Stachu Bujakowski , Gucio Szyndler

 

 

Opis: C:\zdjecia\ogolne\PDR_0041.JPG

 

 

 

 

Wielki Konkurs Mitologiczny przygotowany przez studentów i pracowników naukowych Wydziału Filologii Klasycznej Uniwersytetu Śląskiego - pierwsza nagroda Anka Miczka ( klasa I LO ), nagroda specjalna dla Lukasza Poloczka ucznia klasy IV SP!

Opis: C:\zdjecia\kronika\mitologia\HPIM0259.jpg

Opis: C:\zdjecia\kronika\mitologia\HPIM0247.jpg

 

 

 

 

Bartek Mieszalski i jego magiczny strój Boba Budowniczego I miejsce w szkolnym konkursie z okazji Dnia Dziecka. I nagroda wyjazd naukowy do Niemiec - czerwiec 2006

Opis: C:\zdjecia\kronika\dziendziecka\PICT0082.JPG

 

 

 

 

Reprezentacja Szkoły z Charakterem wśród klas Liceum:

-Szczepan Szwajkosz III LO

- Aleksander Baj II LO

-Tymon Waliński II LO

- Wojtek Koterwa I LO

-Mateusz Boduch I LO


Opis: C:\zdjecia\dyplomy\Osiagniecia\NarciarstwoAlpejskie.jpg

 

 

 

 

Reprezentacja Szkoły z Charakterem wśród klas SP i GM

- Marek Kotomysz Składaniec I SP

- Marek Domanowski III SP

-Maciek Gąsior III SP

- Stasiu Bodzon IV SP

-Piotrek Karkocha I GIM

- Gucio Szyndler I GIM

- Filip Markiel II GIM

- Jacek Nosiła III GIM

- Piotrek Szczeciński III GIM

 


Opis: C:\zdjecia\dyplomy\Osiagniecia\PICT0055.JPG

 

 

 

 

Karolina Chrapek - klasa III GM - jedna z najlepszych polskich alpejek w Kategorii wiekowej klas gimnazjalnych - widoczny puchar Mistrzyni Cieszyna - najlepszy czas zawodów.


Opis: C:\zdjecia\dyplomy\kchrapek\PICT0002.JPG

 

Jędrek Pieczyrak: Laureat konkursu Panorama Gliwic.


Opis: C:\zdjecia\ogolne\plan.JPG

 

 

 

 

 

 

 Kasia Chlebiej klasa II gimnazjum - zawodniczka klubu Piast  Gliwice - sekcja szermiercza - oto kilka ostatnich osiągnięć sportowych Kaśki

Opis: C:\zdjecia\dyplomy\0000001.jpg
 

 

 

 

 

Wojtek Koterwa - klasa I LO - czwarty zawodnik mistrzostw Gliwic Szkół Licealnych , trzeci zawodnik mistrzostw Stożka oraz zdobywca wielu nagród

Opis: C:\zdjecia\dyplomy\wkoterwa\PICT0081.JPG

 

 

 

 

Opis: C:\grafika\kreska.gif

Opis: C:\grafika\strzalkal2.gif